Mantra "Ja jestem." jest jedną z najsilniejszych mantr. Zaznacza obecność. "Jeśli ja jestem, to znaczy iż mogę coś zrobić", a jeśli mogę coś zrobić, to znaczy, że wszystko jest możliwe. Wszystko zaczyna się od słów "Ja jestem.". Abyś cokolwiek w tym życiu zrobił, musisz zacząć od słów "Ja jestem.". Abyś cokolwiek w tym życiu zrobił, musisz zaistnieć. A aby zaistnieć musisz zaznaczyć swoją obecność. A aby zaznaczyć swoją obecność wszechświat musi usłyszeć, że jesteś. A zatem "Ja jestem.". Powiedz te słowa głośno (w myślach) i z przekonaniem. "Ja jestem.". "Ja jestem. To ja decyduję. To ja tworzę, to ja wybieram.".

Gdy już zaznaczysz swoją obecność, poczujesz jak rośniesz. To następny krok. Energia, która się pojawia zawsze rośnie. Tak jesteśmy stworzeni. Tylko nauczono nas wierzyć, ze jest inaczej. Nauczono nas wierzyć, że kiedy nie idziesz to przodu to się cofasz, a to nieprawda. Twój talent nigdy nie maleje. Zawsze rośniesz. Nawet, gdy masz wrażenie, że jest inaczej, to jedyne co możesz zrobić, to zatrzymać się w miejscu. Cofnąć się nie możesz. Możesz jedynie podążać naprzód. To pokrzepiająca myśl. A zatem głowa do góry i naprzód.

"Ja jestem.". Zaznacz swoją obecność i podążaj do przodu. Przyj naprzód, ponieważ nic nie możesz utracić z doświadczeń, które już nabyłeś. Przyj naprzód. Bądź sobą i zmierz się z rzeczywistością. "Zmierz się" w tym pozytywnym znaczeniu. Przywitaj się z nią. Pokochaj. Ukochaj. Przytul. To sedno medytacji. "Ja jestem.". Połączenie z rzeczywistością.