Jak powstaje idea?

Ta sama idea rodzi się równocześnie w wielu osobach. To pokrzepiająca myśl. Możesz zatem przebywać aktualnie w celi więziennej, jednak Twoja prośba (tudzież idea) powstając w Tobie jako marzenie zrealizowania czegoś cudownego w życiu, powstaje równocześnie w innych osobach. To cudowna myśl. Przyjdzie moment, w którym doświadczysz tego. Utrzymuj jedynie pragnienie, a z czasem pojawią się osoby (jak zauważysz), które noszą tą samą ideę od dłuższego czasu już w sobie.

Pragnienie, o którym piszemy utrzymuj nie w głowie, lecz w sercu. W całej duszy. A równocześnie poczujesz jak to samo pragnienie rodzi się w innych osobach. Pragniesz wyjść na wolność? Utrzymuj pragnienie. Przecież wielokrotnie zostało to już udowodnione, iż jeśli masz jakiś nowatorski pomysł, a nie przystępujesz do jego realizacji, po jakimś czasie realizuje go ktoś inny. A skąd mógłby wiedzieć o tym pomyśle, jeśli był tylko Twój pomysł i nikomu o nim nie mówiłeś? Zastanawiające, prawda? To powinno Ciebie zmotywować do działania. Nie do rywalizacji, lecz do działania. Myślą przewodnią winno być nadawanie na tych samych falach, miast rywalizacji, czy strachu przed konkurencją.

Ta sama zasada obejmuje również zakochane osoby. Kochankowie potrafią myśleć równocześnie tą samą myśl. Wynika to z połączenie serce - wspólnej idei. Doświadczył tego każdy, kto prawdziwie się zakochał i jest przynajmniej odrobinę świadom własnych uczuć oraz myśli.

Źródło mamy to samo. Jest wspólne. Na pewnym poziomie wszyscy mamy tą samą ideę. Jest nią wzrost i chęć miłości - dawanie jej, dzielenia się nią oraz chęć jej przyjmowania.

Świadczy to o tym, iż wszyscy jesteśmy jednym.