Definicje, czyli wyjaśnienia. Jak definiujemy wybrane słowa.


Śmiertelność, czy nieśmiertelność?

Na wstępie, aby zrozumieć czym jest nieśmiertelność zajmiemy się najpierw samym pojęciem "śmiertelności". Czym zatem jest tak zwana "śmiertelność" (rozumiana również jako śmierć fizyczna)? Śmierć jest nierozerwalnie złączona z rozwojem. Aby rozwijać się (zmieniać) musimy porzucać stare schematy (w tym również ciało fizyczne). Śmierć wynika z wyrażania nowych myśli oraz pragnień. Tak długo będziemy śmiertelni, jak długo będziemy wysyłać myśli poza chwilę obecną. Tak długo będziemy śmiertelni, jak długo będziemy pragnąć czegoś innego niż jest.

Co to jest ego?

Ego to umysł. To kompletna struktura umysłu. Zapis informacyjny. Ego rozumiane jest jako zapis wszystkich informacji, wiadomości, schematów i przekonań, które stoją za naszymi poczynaniami. Ego nie jest prawdziwymi nami. Ego to tylko zakodowany w nas zapis. Zapis, który wynosimy z dzieciństwa, społeczeństwa, a nawet wcześniejszych pokoleń. Ego to schematy oraz przekonania powielane przez setki stuleci. Ego, dla nieświadomego człowieka, jest zapalnikiem i motorem napędowym dla każdego z jego mniejszych oraz większych poczynań. Ego potocznie oraz ogólnie rozumiane jest po prostu jako umysł człowieka. Istota świadoma tworzy zapis w umyśle oraz używa umysłu do materializacji. Istota nieświadoma żyje w umyśle (jest umysłem).

Jak zdefiniować szczęście?

Szczęście jest nierozerwalnie złączone z chwilą obecną oraz poczuciem bezpieczeństwa. Szczęście to zrozumienie i odnalezienie siebie. Tu i teraz jest odpowiedzią. Kiedy udaje Ci się całkowicie "pozbyć" umysłu, czujesz jak bardzo jesteś bezpieczny. Odnajdujesz siebie. Prawdziwa medytacja nie jest ucieczką z miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz, lecz idealnym wręcz połączeniem z nim. Połączeniem ze sobą. Prawdziwa medytacja, to pełna akceptacja wszystkiego tego co jest, włącznie z porzuceniem jakichkolwiek przekonań. Nie poznasz siebie, jeśli nie porzucisz wszystkich przekonań.

Czym jest zdrada?

Czym jest prawdziwa zdrada? Dlaczego jedne jednostki odczuwają ją negatywnie, natomiast na inne jednostki zdaje się nie mieć żadnego wpływu? Jeżeli wszystko co robimy w życiu, zgodnie z prawem przyciągania (rezonansu), emanuje energią i taką samą energię przyciągamy, to dlaczego osoba żyjąca w zdradzie funkcjonuje nieskazitelnie? Dlaczego ta sprzeczna zasada działa? Czy jest inne (silniejsze) prawo ponad tym? Tą trudną kwestią zajmujemy się poniżej.

Jak powstaje idea?

Ta sama idea rodzi się równocześnie w wielu osobach. To pokrzepiająca myśl. Możesz zatem przebywać aktualnie w celi więziennej, jednak Twoja prośba (tudzież idea) powstając w Tobie jako marzenie zrealizowania czegoś cudownego w życiu, powstaje równocześnie w innych osobach. To cudowna myśl. Przyjdzie moment, w którym doświadczysz tego. Utrzymuj jedynie pragnienie, a z czasem pojawią się osoby (jak zauważysz), które noszą tą samą ideę od dłuższego czasu już w sobie.

Czym jest kreacja?

Kreacja winna być zupełnie łatwa. W zasadzie winna polegać tylko i wyłącznie na wysłaniu myśli. Na pomyśleniu. To podstawa. Jeśli cokolwiek w Twoim życiu wymaga wysiłku fizycznego, bądź umysłowego, nie jest już kreacją. Kreacja jest zupełnie łatwa. Lekka i subtelna. Polega tylko na wysłaniu prośby. Nic poza tym.