#punktstartowy

 • Mantra wdzięczności

  Mantra "Dziękuję." jest bardzo silną mantrą. Zmienia kierunek przepływu energii. Z energii proszącej, wnosimy w nasze życie energię wdzięczności. Miast wynosić swoją energię na zewnątrz, zaczynasz skupiać ją na sobie.

 • Co to jest ego?

  Ego to umysł. To kompletna struktura umysłu. Zapis informacyjny. Ego rozumiane jest jako zapis wszystkich informacji, wiadomości, schematów i przekonań, które stoją za naszymi poczynaniami. Ego nie jest prawdziwymi nami. Ego to tylko zakodowany w nas zapis. Zapis, który wynosimy z dzieciństwa, społeczeństwa, a nawet wcześniejszych pokoleń. Ego to schematy oraz przekonania powielane przez setki stuleci. Ego, dla nieświadomego człowieka, jest zapalnikiem i motorem napędowym dla każdego z jego mniejszych oraz większych poczynań. Ego potocznie oraz ogólnie rozumiane jest po prostu jako umysł człowieka. Istota świadoma tworzy zapis w umyśle oraz używa umysłu do materializacji. Istota nieświadoma żyje w umyśle (jest umysłem).

 • Jak powstaje idea?

  Ta sama idea rodzi się równocześnie w wielu osobach. To pokrzepiająca myśl. Możesz zatem przebywać aktualnie w celi więziennej, jednak Twoja prośba (tudzież idea) powstając w Tobie jako marzenie zrealizowania czegoś cudownego w życiu, powstaje równocześnie w innych osobach. To cudowna myśl. Przyjdzie moment, w którym doświadczysz tego. Utrzymuj jedynie pragnienie, a z czasem pojawią się osoby (jak zauważysz), które noszą tą samą ideę od dłuższego czasu już w sobie.

 • Najsilniejsza mantra. Silniejsza nawet od mantr "Ja jestem", czy "Ja istnieję". "Ja" to słowo skupiające energią na nas (jako jednostce). Wypowiadając słowo "Ja" kierujesz do siebie energię. Wskazujesz na siebie. Zaznaczasz obecność.

 • Mantra "Ja jestem." jest jedną z najsilniejszych mantr. Zaznacza obecność. "Jeśli ja jestem, to znaczy iż mogę coś zrobić", a jeśli mogę coś zrobić, to znaczy, że wszystko jest możliwe. Wszystko zaczyna się od słów "Ja jestem.". Abyś cokolwiek w tym życiu zrobił, musisz zacząć od słów "Ja jestem.". Abyś cokolwiek w tym życiu zrobił, musisz zaistnieć. A aby zaistnieć musisz zaznaczyć swoją obecność. A aby zaznaczyć swoją obecność wszechświat musi usłyszeć, że jesteś. A zatem "Ja jestem.". Powiedz te słowa głośno (w myślach) i z przekonaniem. "Ja jestem.". "Ja jestem. To ja decyduję. To ja tworzę, to ja wybieram.".

 • Mantra idealna

  Mantra "Ja jestem. Tu i teraz." jest mantrą idealną. To połączenie wszystkich mistycznych nauk w jedno proste stwierdzenie. Słowa "Ja jestem." płyną z serca (duszy), natomiast słowa "Tu i teraz." płyną ze świadomości (umysłu). To idealne połączenie serca z umysłem - duszy ze świadomości. To idealne połączenie w ciele dwóch najbardziej niezbędnych elementów - świadomości istnienia z miłością.

 • Jakie jest "ja"?

  "Ja" jest silne. Głębokie i ogromne. Można w pewien sposób napisać również - odważne. Potężne. W przeciwieństwie do tego co jest w głowie - "ja" jest silne. Pytanie "Jakie jest >>ja<<?" zmusza nas do poznania samych siebie. Zmusza umysł do odpowiedzi. A zatem "Jakie jest >>ja<<?".

 • Czym jest kreacja?

  Kreacja winna być zupełnie łatwa. W zasadzie winna polegać tylko i wyłącznie na wysłaniu myśli. Na pomyśleniu. To podstawa. Jeśli cokolwiek w Twoim życiu wymaga wysiłku fizycznego, bądź umysłowego, nie jest już kreacją. Kreacja jest zupełnie łatwa. Lekka i subtelna. Polega tylko na wysłaniu prośby. Nic poza tym.

 • Śmiertelność, czy nieśmiertelność?

  Na wstępie, aby zrozumieć czym jest nieśmiertelność zajmiemy się najpierw samym pojęciem "śmiertelności". Czym zatem jest tak zwana "śmiertelność" (rozumiana również jako śmierć fizyczna)? Śmierć jest nierozerwalnie złączona z rozwojem. Aby rozwijać się (zmieniać) musimy porzucać stare schematy (w tym również ciało fizyczne). Śmierć wynika z wyrażania nowych myśli oraz pragnień. Tak długo będziemy śmiertelni, jak długo będziemy wysyłać myśli poza chwilę obecną. Tak długo będziemy śmiertelni, jak długo będziemy pragnąć czegoś innego niż jest.

 • Co to jest świadomość?

  Świadomość rozumiana jest przez nas jako pełna obecność w rzeczywistości. W tu i teraz. Świadomość to również brak interpretacji czegokolwiek. Czysty umysł. Wszystko pozostaje takie, jakie jest. Bez jakiegokolwiek znaczenia, czy też interpretacji. Jeśli bowiem cokolwiek zaczynamy interpretować, oznacza to, iż włącza się umysł i nie jesteśmy świadomi. Świadomość to obserwacja, w tym również bardzo uważna obserwacja siebie (własnych myśli, emocji, uczuć...).

 • Jak zdefiniować szczęście?

  Szczęście jest nierozerwalnie złączone z chwilą obecną oraz poczuciem bezpieczeństwa. Szczęście to zrozumienie i odnalezienie siebie. Tu i teraz jest odpowiedzią. Kiedy udaje Ci się całkowicie "pozbyć" umysłu, czujesz jak bardzo jesteś bezpieczny. Odnajdujesz siebie. Prawdziwa medytacja nie jest ucieczką z miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz, lecz idealnym wręcz połączeniem z nim. Połączeniem ze sobą. Prawdziwa medytacja, to pełna akceptacja wszystkiego tego co jest, włącznie z porzuceniem jakichkolwiek przekonań. Nie poznasz siebie, jeśli nie porzucisz wszystkich przekonań.