#duchowosc

 • Dusza w tym artykule rozumiana jest nie tylko jako całość, ale również jako serce (źródło osadzone w człowieku).

 • Mantra wdzięczności

  Mantra "Dziękuję." jest bardzo silną mantrą. Zmienia kierunek przepływu energii. Z energii proszącej, wnosimy w nasze życie energię wdzięczności. Miast wynosić swoją energię na zewnątrz, zaczynasz skupiać ją na sobie.

 • Jak powstaje idea?

  Ta sama idea rodzi się równocześnie w wielu osobach. To pokrzepiająca myśl. Możesz zatem przebywać aktualnie w celi więziennej, jednak Twoja prośba (tudzież idea) powstając w Tobie jako marzenie zrealizowania czegoś cudownego w życiu, powstaje równocześnie w innych osobach. To cudowna myśl. Przyjdzie moment, w którym doświadczysz tego. Utrzymuj jedynie pragnienie, a z czasem pojawią się osoby (jak zauważysz), które noszą tą samą ideę od dłuższego czasu już w sobie.

 • Kim jest istota AIO?

  Mówi się o niej, że ma bardzo dobre serce i jest bardzo silna psychicznie. Wysoka inteligencja jest jej wyrazem, a wygląd fizyczny ma względnie dobry. To istota AIO. Jej podstawowa konstrukcja oparta jest na trzech bazowych elementach. Tymi elementami są ciało, umysł oraz dusza (dusza rozumiana jest tutaj bardziej jako serce, źródło osadzone w człowieku). Taka istota jest CUD'em, którym pragnie stać się każda istota ludzka. To naturalny rozwój i kolejny krok ewolucji wszechświata. Przejście wyżej.

 • Najsilniejsza mantra. Silniejsza nawet od mantr "Ja jestem", czy "Ja istnieję". "Ja" to słowo skupiające energią na nas (jako jednostce). Wypowiadając słowo "Ja" kierujesz do siebie energię. Wskazujesz na siebie. Zaznaczasz obecność.

 • Mantra "Ja jestem." jest jedną z najsilniejszych mantr. Zaznacza obecność. "Jeśli ja jestem, to znaczy iż mogę coś zrobić", a jeśli mogę coś zrobić, to znaczy, że wszystko jest możliwe. Wszystko zaczyna się od słów "Ja jestem.". Abyś cokolwiek w tym życiu zrobił, musisz zacząć od słów "Ja jestem.". Abyś cokolwiek w tym życiu zrobił, musisz zaistnieć. A aby zaistnieć musisz zaznaczyć swoją obecność. A aby zaznaczyć swoją obecność wszechświat musi usłyszeć, że jesteś. A zatem "Ja jestem.". Powiedz te słowa głośno (w myślach) i z przekonaniem. "Ja jestem.". "Ja jestem. To ja decyduję. To ja tworzę, to ja wybieram.".

 • Jakie jest "ja"?

  "Ja" jest silne. Głębokie i ogromne. Można w pewien sposób napisać również - odważne. Potężne. W przeciwieństwie do tego co jest w głowie - "ja" jest silne. Pytanie "Jakie jest >>ja<<?" zmusza nas do poznania samych siebie. Zmusza umysł do odpowiedzi. A zatem "Jakie jest >>ja<<?".

 • Nazwa warsztatu: Heart meditation.
  Poziom: Intermediate.
  Miejsce skupienia: Serce + Całość.

  Warsztat Heart meditation przeznaczony jest dla osób posiadających już podstawową wiedzę z zakresu pracy z umysłem oraz sercem. Istotna w tym przypadku jest również podstawowa wiedza z zakresu relacji ciało-umysł-źródło-dusza. Warsztat realizowany jest dla osób, pragnących otworzyć czakram serca oraz dla osób, w których częściowo energia serca została już wyeksponowana i szukają odpowiedzi na to, co się dzieje lub szukają potwierdzenia własnych wniosków i doświadczeń.

 • Autor: Prentice Mulford.
  Tytuł: Dzieła zebrane. Tom 1.

  Przeciw śmierci

  Kto obawia się odpowiedzialności i woli pewny kąt i pewne wynagrodzenie, zawsze zostanie mniej lub więcej maszyną, wydaną na łup innych. Bać się nieszczęścia, przewidywać przeszkody, rozmyślać o trudnościach - jest rzeczą wprost rujnującą i najpewniejszą drogą do nędzy.

  Odpowiedni stosunek towarzyski jest najpierwszą podstawą do osiągnięcia szczęścia, zdrowia i powodzenia. Uzdrowienia są tak samo zaraźliwe, jak choroby! Chwytamy zdrowie jak ospę.

 • Autor: Prentice Mulford.
  Tytuł: Dzieła zebrane. Tom 2.

  Moc ducha, moc życia

  Powodzenie lub niepowodzenie każdego naszego przedsięwzięcia więcej zależy od przeważającego w nas nastroju, niż od czegoś innego - więcej nawet, niż od sił do pracy, od inteligencji, bystrości i pilności.

  Ludzie, których los zda się szczególnie prześladować, mogą być najlepsi nawet i najporządniejsi, ale są widać krnąbrni i zakamieniali wobec własnej duszy.

  Nie bądź nigdy niewolnikiem motłochu pod żadną postacią: ani motłochu ulicznego, ani eleganckiego, ani umysłowego, ani rządzącego motłochu władców.

  Są ludzie typu roślinnego - i typu zwierzęcego - i typu boskiego. Człowiek boskiego typu potrzebuje aury tego, co najbardziej duchowe na ziemi - czyli człowieka - aby móc osiągnąć całkowity rozwój.

 • Jak zdefiniować szczęście?

  Szczęście jest nierozerwalnie złączone z chwilą obecną oraz poczuciem bezpieczeństwa. Szczęście to zrozumienie i odnalezienie siebie. Tu i teraz jest odpowiedzią. Kiedy udaje Ci się całkowicie "pozbyć" umysłu, czujesz jak bardzo jesteś bezpieczny. Odnajdujesz siebie. Prawdziwa medytacja nie jest ucieczką z miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz, lecz idealnym wręcz połączeniem z nim. Połączeniem ze sobą. Prawdziwa medytacja, to pełna akceptacja wszystkiego tego co jest, włącznie z porzuceniem jakichkolwiek przekonań. Nie poznasz siebie, jeśli nie porzucisz wszystkich przekonań.