#definicja

 • Co to jest ego?

  Ego to umysł. To kompletna struktura umysłu. Zapis informacyjny. Ego rozumiane jest jako zapis wszystkich informacji, wiadomości, schematów i przekonań, które stoją za naszymi poczynaniami. Ego nie jest prawdziwymi nami. Ego to tylko zakodowany w nas zapis. Zapis, który wynosimy z dzieciństwa, społeczeństwa, a nawet wcześniejszych pokoleń. Ego to schematy oraz przekonania powielane przez setki stuleci. Ego, dla nieświadomego człowieka, jest zapalnikiem i motorem napędowym dla każdego z jego mniejszych oraz większych poczynań. Ego potocznie oraz ogólnie rozumiane jest po prostu jako umysł człowieka. Istota świadoma tworzy zapis w umyśle oraz używa umysłu do materializacji. Istota nieświadoma żyje w umyśle (jest umysłem).

 • Jak powstaje idea?

  Ta sama idea rodzi się równocześnie w wielu osobach. To pokrzepiająca myśl. Możesz zatem przebywać aktualnie w celi więziennej, jednak Twoja prośba (tudzież idea) powstając w Tobie jako marzenie zrealizowania czegoś cudownego w życiu, powstaje równocześnie w innych osobach. To cudowna myśl. Przyjdzie moment, w którym doświadczysz tego. Utrzymuj jedynie pragnienie, a z czasem pojawią się osoby (jak zauważysz), które noszą tą samą ideę od dłuższego czasu już w sobie.

 • Czym jest kreacja?

  Kreacja winna być zupełnie łatwa. W zasadzie winna polegać tylko i wyłącznie na wysłaniu myśli. Na pomyśleniu. To podstawa. Jeśli cokolwiek w Twoim życiu wymaga wysiłku fizycznego, bądź umysłowego, nie jest już kreacją. Kreacja jest zupełnie łatwa. Lekka i subtelna. Polega tylko na wysłaniu prośby. Nic poza tym.

 • Śmiertelność, czy nieśmiertelność?

  Na wstępie, aby zrozumieć czym jest nieśmiertelność zajmiemy się najpierw samym pojęciem "śmiertelności". Czym zatem jest tak zwana "śmiertelność" (rozumiana również jako śmierć fizyczna)? Śmierć jest nierozerwalnie złączona z rozwojem. Aby rozwijać się (zmieniać) musimy porzucać stare schematy (w tym również ciało fizyczne). Śmierć wynika z wyrażania nowych myśli oraz pragnień. Tak długo będziemy śmiertelni, jak długo będziemy wysyłać myśli poza chwilę obecną. Tak długo będziemy śmiertelni, jak długo będziemy pragnąć czegoś innego niż jest.

 • Co to jest świadomość?

  Świadomość rozumiana jest przez nas jako pełna obecność w rzeczywistości. W tu i teraz. Świadomość to również brak interpretacji czegokolwiek. Czysty umysł. Wszystko pozostaje takie, jakie jest. Bez jakiegokolwiek znaczenia, czy też interpretacji. Jeśli bowiem cokolwiek zaczynamy interpretować, oznacza to, iż włącza się umysł i nie jesteśmy świadomi. Świadomość to obserwacja, w tym również bardzo uważna obserwacja siebie (własnych myśli, emocji, uczuć...).

 • Jak zdefiniować szczęście?

  Szczęście jest nierozerwalnie złączone z chwilą obecną oraz poczuciem bezpieczeństwa. Szczęście to zrozumienie i odnalezienie siebie. Tu i teraz jest odpowiedzią. Kiedy udaje Ci się całkowicie "pozbyć" umysłu, czujesz jak bardzo jesteś bezpieczny. Odnajdujesz siebie. Prawdziwa medytacja nie jest ucieczką z miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz, lecz idealnym wręcz połączeniem z nim. Połączeniem ze sobą. Prawdziwa medytacja, to pełna akceptacja wszystkiego tego co jest, włącznie z porzuceniem jakichkolwiek przekonań. Nie poznasz siebie, jeśli nie porzucisz wszystkich przekonań.