#blog

 • Definicja instynktu przetrwania

  Instynkt przetrwania jest niczym innym, jak po prostu lękiem przed śmiercią. Motywacją do tego czegoś, co nazywamy "instynktem przetrwania" jest po prostu strach i jako jednostki ludzkie nadal tego nie pojmujemy. Nie potrafimy swobodnie przyjmować śmierci, choroby, ubóstwa. Uciekamy przed nimi i tą ucieczkę nazywamy instynktem przetrwania. Jakaż to zatem siła, które wywodzi się ze strachu? Poznaj śmierć, poznaj chorobę, zaakceptuj. Wtedy z czystości wyłonisz się nowy Ty. Wtedy będziesz mógł / będziesz mogła podjąć świadomą decyzję o tym, czego pragniesz. A kto zagwarantował Tobie nieśmiertelność? Czyż ta cała gonitwa nie jest tylko odwlekaniem tego, co i tak jest.

 • Kim jest istota AIO?

  Mówi się o niej, że ma bardzo dobre serce i jest bardzo silna psychicznie. Wysoka inteligencja jest jej wyrazem, a wygląd fizyczny ma względnie dobry. To istota AIO. Jej podstawowa konstrukcja oparta jest na trzech bazowych elementach. Tymi elementami są ciało, umysł oraz dusza (dusza rozumiana jest tutaj bardziej jako serce, źródło osadzone w człowieku). Taka istota jest CUD'em, którym pragnie stać się każda istota ludzka. To naturalny rozwój i kolejny krok ewolucji wszechświata. Przejście wyżej.

 • Czym jest stan idealny?

  Stan idealny to równoczesne odczuwanie ciała, umysłu oraz duszy w jednej chwili, włącznie z czystą świadomością bycia wszystkim. Stan idealny, to idealna czystość. Idealne połączenie z wszystkim co jest. Stan tego typu jest do tej pory rzadko osiągany i rzadko spotykany wśród jednostek ludzkich na planecie Ziemia. Najbardziej odczuwalnymi wrażeniami stanu, który nazywamy tutaj "stanem idealnym", są wrażenia spokoju, harmonii oraz świadomości, które należy (zgodnie z powyższą definicją) odczuwać jednocześnie (pamiętaj jednak Czytelniku, by nie trzymać się reguł i słów - Twój stan możesz opisać nieco inaczej i to również jest Ok). W powyższej definicji stan ciszy i spokoju odpowiada ciału, stan świadomości jest z poziomu umysłu, natomiast stan miłości i harmonii to połączenie duszy, odczuwalne właśnie jako miłość do wszystkiego i jedność ze wszystkim.

 • Świat a rzeczywistość

  Wyobraź sobie świat bez internetu. Pójdźmy jeszcze dalej - wyobraź sobie świat bez telewizji, aparatów fotograficznych oraz wszystkiego, co zachowuje obraz. W takim świecie postrzegałbyś rzeczywistość zupełnie inaczej niż teraz. Byłbyś z nią bardziej kompatybilny. Byłbyś z nią bardziej połączony. Mniej żyłbyś w swojej głowie oraz wyobraźni, a więcej skupiałbyś się na rzeczywistości. Byłbyś człowiekiem czynów, nie słów. Człowiekiem czynów, a nie myśli, czy wyobraźni. Tak właśnie żyli ludzie kilkaset lat temu, nim powstała cyfryzacja. Opowieści o dalekich krainach zmuszały człowieka do patrzenia za horyzont, a nie w ekran, czy w głąb swojej głowy.

 • Jaka jest różnica między uważnością a medytacją?

  Jaka jest różnica pomiędzy uważnością, a medytacją? - to pytanie często zadawane przez uczestników kursów medytacji. Odpowiedź jest prosta, lecz czasem trudno ją pojąć (może właśnie ze względu na tę prostotę). A więc: Uważność jest czystym życiem. Medytacja miłością. To odpowiedź. Nasuwa się zatem kolejne pytanie. Co wybrać z dwojga tych rzeczy? Uważność, czy medytację? Odpowiedzią na to pytanie zajmujemy się w poniższym artykule. Odpowiadamy również na pytania: Jak osiągnąć stan medytacji, czy uważności? Który z tych dwóch stanów jest ważniejszy? Czy można osiągnąć je wspólnie i jednocześnie? W tym artykule podejmujemy ważną kwestię definicji uważności oraz medytacji i łączymy je we wspólną całość, czyli kompletną jedność, zgodnie z którą warto żyć.