Nazwa warsztatu: Heart meditation.
Poziom: Intermediate.
Miejsce skupienia: Serce + Całość.

Warsztat Heart meditation przeznaczony jest dla osób posiadających już podstawową wiedzę z zakresu pracy z umysłem oraz sercem. Istotna w tym przypadku jest również podstawowa wiedza z zakresu relacji ciało-umysł-źródło-dusza. Warsztat realizowany jest dla osób, pragnących otworzyć czakram serca oraz dla osób, w których częściowo energia serca została już wyeksponowana i szukają odpowiedzi na to, co się dzieje lub szukają potwierdzenia własnych wniosków i doświadczeń.

Serce wie co dobre. Umysł tylko realizuje. Należy nauczyć się słuchać głosu własnego serca - własnego wnętrza. W sercu na dnie.

Czakram serca otwiera świadomość. Poszerza ją. Zauważasz, iż widzisz więcej i dalej.

Ludzie pomylili serce z umysłem. Całymi dniami, od samego urodzenia, jedyne co robią, to napędzają swoją energią własne umysły. Nikt (rzadko kiedy nawet pojedyncze jednostki) nie napędza swojego serca własną energią. A jest to niezmiernie ważne, codzienne zadanie. Powinniśmy stale skupiać energię w czakramie serca. Wysyłać ją. Oddawać i przyjmować. W zupełności pozwalać jej przepływać. Pozwolić jej współistnieć ze wszystkim co jest w danej chwili.

W ostatnich czasach stały się modne medytacje i częściowo ludzie zaczynają już to robić - napędzać serce energią. Jednak robić coś prawidłowo, a robić coś nieumiejętnie, to spora różnica. Aby prawidłowo rozwinąć serce (jako źródło osadzone, w człowieku) należy zrozumieć (następnie doświadczyć) prawidłowego biegu energii w istocie ludzkiej.

"Moje serce jest szczęśliwe. Raduje się i doświadcza. Łączy się ze wszystkim. Kocha. Jest jednym. Jest całością. Ze wszystkim. Wibracyjnie jestem połączony z całością. To pozwala mi zmieniać rzeczywistość. Kreować ją. Doświadczać. Łączyć się z nią. A ponieważ jesteśmy jednym, moja zmiana jest zmianą rzeczywistości. Jeśli jestem całością, to znaczenie mam tylko ja, jako energia całości."

Odpowiedzią jest "całość wibracji", płynąca prosto z serca. Rozlewająca się po wszystkim, co istnieje. Łącząca. Scalająca. Będąca wszystkim. Wibracyjnie jesteś wszystkim - to jest odpowiedź. A wszystko zaczyna się w sercu. Poza myślami. Poza fizyką. Jestem sercem - to odpowiedź. A serce jest wszystkim. Jestem miłością, a miłość jest wszystkim. Jestem energią, a energia jest wszystkim. Jestem wibracją, a wibracja jest wszystkim. Poza fizyką.

Jeżeli wibracyjnie dobrze zsynchronizujesz się z tym co jest, zauważysz, jak dobrze układa się Twój dzień. Rzeczy przychodzą same. Układają się same. A Ty sam niewiele jesteś zmuszony robić, czy wykonywać. To cudowny stan.

Gdy skupisz się na czakramie serca, nabierzesz jakby dystansu, do siebie, do własnych myśli, ludzi, do otaczającego Ciebie świata. A równocześnie wszystko będzie Ciebie mocno radować. Miłość będzie z Ciebie wylewać się, emanować. To dlatego, iż będziesz połączony ze światem poza jego fizycznością. Poza myślami i emocjami innych ludzi. To bardzo miłe i bardzo dobre dla wszystkich doświadczenie.

Strach jest w umyśle. Miłość jest w sercu. W "pracy nad sobą" należy skupiać się na miłości w sercu. Wtedy lęk odchodzi. Zmieniasz kierunek skupienia, a więc zgodnie z prawem przyciągania (podobne przyciąga podobne), niewspierane nie istnieje. To bardzo proste.

Odpuść myśli i wróć czasem do serca, które woła. Zachwycaj się życiem, czyniąc to sercem. A więc żyj własnym sercem. Zachwycaj się wszystkim, czyniąc to własnym sercem. Powiedz sobie: "Ja jestem. Jestem cudowną i wspaniałą istotą. Kocham siebie.". Mówiąc "Kocham siebie." wskaż na swoje serce. To tam rozpoczyna się energia. Tam rozpoczyna się centrum wszechświata. To tam rozpoczynasz się Ty. To tam zaczynasz wzrastać - w sobie. "Ja jestem." i "Kocham siebie." to odpowiedzi.

A gdy mówię lub myślę "Ja jestem." rozumiem to jako wszystko. Słowo "ja" odczuwam i rozumiem jako wszystko. A więc mówiąc lub myśląc "Ja jestem." mówię lub myślę "Wszystko jestem.". Na najwyższym poziomie jest tylko ciało jako odrębny byt, umysł jako odrębność i wszystko. Ciało, umysł i wszystko. To odpowiedzi. Tym właśnie sposobem jest umysł, ciało i wszystko. Dlatego właśnie dusza jest wszystkim. Serce jest wszystkim. Źródło jest wszystkim. Dlatego właśnie możesz połączyć się ze wszystkim. Dlatego właśnie jesteś wszystkim. Dlatego właśnie możesz zmieniać wszystko. Ponieważ jesteś wszystkim.

Z angielskiego miast "I am." winno być "Everything am.". Pozwala to skupić się na całości. Jestem wszystkim. A wszystko jest mną. Pokochaj zatem siebie, ponieważ to wszystko jest Tobą.

Odpowiedzią jest scalenie miłości własnego serca z wszystkim.